Apple iPhone 13 Pro و Pro Max همه برنامه ها را در 120 هرتز ارائه نمی دهند


فروش آیفون 13 به طور رسمی در روز جمعه 24 سپتامبر آغاز شد. با رسیدن پیش سفارش به درب منزل مشتریان یا فروشگاه های اپل در اکثر بازارها ، مردم متوجه شده اند که ویژگی ProMotion به طور مداوم کار نمی کند.

آیفون 13 پرو و ​​13 پرو مکس هر دو دارای صفحه نمایش ProMotion اپل هستند ، به این معنی که از نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی می کنند. این ویژگی از سال 2017 روی آیپد پرو وجود دارد ، اما این اولین بار است که اپل این ویژگی را به آیفون می آورد.
 

iOS 15 از ProMotion در همه برنامه ها در حین پیمایش یا انجام انتقالهای تمام صفحه مانند تغییر برنامه یا کشیدن صفحه اصلی پشتیبانی می کند. 9to5Mac گزارش می دهد که تعداد زیادی از انیمیشن ها هنوز در 60 هرتز هستند و تجربه مورد نظر از نمایشگرهای ProMotion را شکست.

صفحه نمایش آیفون 13 پرو بیشتر انیمیشن ها را در فرکانس 120 هرتز ارائه می دهد ، اما هنوز تعداد زیادی انیمیشن وجود دارد که از نرخ تازه سازی بالاتر نهایت استفاده را نمی برند. برنامه های اپل همه تغییرات را به درستی اجرا کرده اند ، این مشکل فقط در برنامه های شخص ثالث رخ می دهد.

اپل به 9to5Mac تأیید کرده است که توسعه دهندگان باید برنامه های خود را برای پشتیبانی از فریم بالاتر برای برنامه هایی که از رندر سفارشی مانند بازی ها استفاده می کنند ، فعال کنند. این امر با افزودن یک کلید info.plist جدید به منظور انتخاب برنامه های خود برای پشتیبانی از 120Hz انجام می شود. اپل این اسناد را به زودی در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد و یک به روزرسانی سیستم عامل اشکالی را برطرف می کند که به Core Animation اجازه نمی دهد نرخ بازخوانی بالاتر از 60 هرتز را افزایش دهد.

۰۹ مهر ۱۴۰۰ | ۲۱:۴۶

جدیدترین های وبلاگ